آیا امکان اصلاح اسلیو وجود دارد

4.2/5 - (5 امتیاز)

جراحی اسلیو معده یکی از رایج ترین جراحی های کاهش وزن است که در سراسر دنیا انجام می شود. با توجه به اینکه جراحی اسلیو معده در محبوبیت  انواع جراحی چاقی پیشرو است، مقدار قابل توجهی از این گزارش ها را می توان به اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی نسبت داد. با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی چگونگی اصلاح اسلیو بپردازیم.

درک اینکه چرا جراحی اسلیو معده در حال افزایش است، سخت نیست. این روش در مقایسه با سایر روش های کاهش وزن، میزان موفقیت قابل توجهی را ارائه می دهد. بیماران اسلیو معده به طور کلی کاهش وزن سریع و چشمگیری را در سال اول پس از انجام عمل جراحی تجربه می کنند. بیماران جراحی اسلیو معده می توانند انتظار داشته باشند که تا 70 درصد وزن اضافی را در دوازده ماه اول کاهش دهند.

با این حال، همانطور که در هر جراحی وجود دارد، همه نتایج یکسانی نخواهند دید. اگر جراحی اسلیو گاسترکتومی موفقیت آمیز نباشد و نتایج، آن طور که انتظار می رود نباشد، آیا می توان به اصلاح اسلیو پرداخت؟

 منظور از اصلاح اسلیو چیست؟

جراحی اصلاح اسلیو معده یک جراحی ثانویه است که بر روی افرادی انجام می شود که پس از جراحی اولیه کاهش وزن، نتایج رضایت بخشی را مشاهده نمی کنند. 

آیا می دانستید که 10 تا 30 درصد از بیماران جراحی اسلیو معده به مداخلات بیشتری برای بهبود یا حفظ وزن خود نیاز دارند؟ در حالی که روش جراحی اسلیو معده فوق‌العاده موثر است، متاسفانه آمارها نشان می‌دهند که تغییر عناصر رفتاری و سبک زندگی پس از انجام جراحی همیشه آسان نیست.

اصلاح-اسلیو-معده

جراحی چاقی چیزی نیست که ساده انگاشته شود و نیاز به بررسی جدی و مشاوره با متخصصان پزشکی واجد شرایط دارد. ما به شدت توصیه می کنیم با بهترین جراح جاقی خود که اولین عمل جراحی کاهش وزن را انجام داده است تماس بگیرید تا در مورد عوارضی که در جراحی تجربه کرده اید یا هر نارضایتی نسبت به نتیجه عمل اسلیو معده خود صحبت کنید.

آیا می توان دو بار جراحی چاقی انجام داد؟

بله می توانید دو بار جراحی چاقی انجام دهید. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که عوارض مربوط به جراحی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. در حالی که می‌توانید دو بار جراحی چاقی انجام دهید، اما ممکن است جراح بسته به عوامل متعددی از جمله نوع جراحی، عوارض ناشی از آن، وزن، رفتارهای سبک زندگی و نظر شخصی اصلاح معده و جراحی دوباره چاقی را برای شما توصیه نکند.

همچنین اگر رژیم غذایی و عادات ورزشی شما کاهش یافته است و در نتیجه وزن اضافی خود را به دست آورده اید، قبل از اینکه به تجدید نظر در جراحی چاقی فکر کنید، باید سعی کنید وزن بازیافت شده را از طریق کاهش کالری دریافتی و افزایش فعالیت بدنی خود کاهش دهید.

رژیم-غذایی-بعد-از-اسلیو-معده

دلایل  اصلاح اسلیو

اگر شما فردی هستید که جراحی اسلیو معده انجام داده اید و از نتایج کاملا راضی نبوده اید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید. آیا می توانید دو بار اسلیو معده بگیرید و یا به اصلاح اسلیو بپردازید؟

 پاسخ کوتاه این است که بله شما می توانید یک اصلاح اسلیو معده داشته باشید که به شما کمک می کند تا بعد از اسلیو معده به مسیر خود برگردید و به اهداف کاهش وزن و سلامت خود برسید.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد ممکن است به  اصلاح اسلیو فکر کنند. یکی از شایع ترین دلایلی که افراد برای انجام اصلاحات معده اسلیو انتخاب می کنند، نارضایتی از کاهش وزن پس از جراحی است. این ممکن است در زمینه عدم برآورده کردن اهداف یا الزامات کاهش وزن، عدم کاهش وزن پس از جراحی، یا عوارض پس از جراحی مانند رفلاکس اسید، زخم معده، حالت تهوع مزمن یا و اتساع مری باشد.

روش های اصلاح اسلیو

اگر از نتایج جراحی اسلیو معده خود ناراضی هستید یا پس از جراحی دوباره وزن خود را به دست آورده اید، مهم است که راه های جایگزین برای داشتن یک سبک زندگی سالم تر را قبل از رفتن به مسیر اصلاح اسلیو مجدد معده در نظر بگیرید.

چهار گزینه برای اسلیو مجدد معده وجود دارد. ما آنها را در زیر به ترتیب اثربخشی در کاهش وزن طولانی مدت فهرست کرده ایم. به خاطر داشته باشید، در دسترس بودن این روش ها به جراح و شرایط فردی بیمار بستگی دارد.

بازگشت وزن بعد از عمل اسلیو

جراحی اسلیو معده برای کاهش اشتهای بیمارانی طراحی شده است که در کنترل غذای دریافتی خود دچار مشکل شده اند. مولفه تغییر رفتار اغلب بخش عمده ای از اطمینان از جراحی است.

چند راه ساده وجود دارد که در آن کسانی که جراحی اسلیو معده انجام داده اند می توانند بدون نیاز به جراحی ثانویه بهبود یابند. ما راه‌هایی را بیان می‌کنیم که در آن بیماران پس از اسلیو معده به مسیر خود برمی‌گردند و نیاز به اصلاح اسلیو گاسترکتومی را کاهش می‌دهند:

به طور منظم با جراح یا متخصص پزشکی خود معاینه شوید

یکی از نشانه‌های قهقرایی فردی به رفتارهای گذشته که ممکن است در خطر افزایش وزن پس از جراحی اسلیو معده باشد، عدم مراجعه به قرار ملاقات است. اجتناب از قرار ملاقات با جراح نه تنها برای سلامتی شما سهل انگاری می کند، بلکه نشانه مطمئنی است که ممکن است در مسیر خنثی کردن تمام کارهای سختی که با انجام عمل جراحی انجام داده اید، باشید. با رعایت تمام قرارهای برنامه ریزی شده، می توان پیشرفت کاهش وزن شما را به اندازه کافی کنترل کرد و هرگونه مشکل یا عارضه ای که ممکن است ایجاد شود و از همان ابتدا به راحتی برطرف شود، قابل شناسایی می شود.

تغییر رفتارها و رعایت نکات سبک زندگی

اگر توصیه های سبک زندگی که همراه با جراحی اسلیو معده است توسط فردی که جراحی کاهش وزن را دریافت کرده است رعایت نشود، این احتمال وجود دارد که فرد پس از جراحی چاقی افزایش وزن بیشتری را تجربه کند. برای اینکه جراحی اسلیو معده موثر باشد، باید سبک زندگی سالم و متعادل را در اولویت قرار دهید.

ترسیم یک روال جدید که شامل ورزش منظم بدنی و تغذیه سالم  و  واقع بینانه است که به راحتی می توانید به آن پایبند باشید، در حفظ تغییر رفتار ضروری است.

در صورت نیاز به دنبال کمک باشید

بیایید با آن روبرو شوید که  تغییر رفتار می تواند برای همه واقعاً چالش برانگیز باشد، مهم نیست در چه موقعیتی هستید. ترک عادت هایی که سال ها داشته ایم می تواند به تلاش های جدی فردی و مقدار زیادی نیز به کمک اطرافیان نیاز داشته باشد.  

مهمتر از همه، در جستجوی کمک هیچ چیز برای خجالت وجود ندارد، به خصوص اگر شما یا شخص کمک کننده، مشکلی را شناسایی کرده باشد. تشخیص زودهنگام می تواند به معنای تفاوت بین انجام یک جراحی تهاجمی دیگر باشد.

اشتراک گذاری مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اصلاح اسلیو
Picture of دکتر میترا معنوی
دکتر میترا معنوی

فلوشیپ فوق تخصصی لاپاروسکوپی پیشرفته و چاقی

خدمات دکتر میترا معنوی

لاپاراسکوپی

جراحی چاقی

سرطان معده

سرطان روده

رسانه های اجتماعی

دکتر میترا معنوی

فلوشیپ فوق تخصصی لاپاروسکوپی پیشرفته و چاقی

عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی آمریکا
عضو انجمن بین المللی IFSO
عضو انجمن جراحان ایران