انواع روش های جراحی چاقی

Rate this post

جراحی کاهش وزن به عنوان جراحی چاقی و متابولیک نیز شناخته می شود. این اصطلاحات به منظور نشان دادن تأثیر این عمل ها بر وزن، سلامت و متابولیسم بیماران (تجزیه و تبدیل غذا به انرژی) استفاده می شود. این عمل ‌ها علاوه بر توانایی در درمان چاقی، در درمان دیابت، فشار خون بالا، آپنه ی خواب و کلسترول بالا و بسیاری از بیماری‌ های دیگر نیز بسیار مؤثر هستند. همچنین این عمل ها توانایی جلوگیری از مشکلات سلامتی آینده را نیز دارند. این مزایا به بیماران مبتلا به چاقی اجازه می دهد تا از کیفیت زندگی بهتر و طول عمر بیشتری برخوردار شوند.

دست یابی به وزنی متعادل با جراحی چاقی

دسترسی آسان به نکات مهم مقاله

جراحی چاقی چیست؟

عمل ‌های متابولیک و چاقی امروزی، در طول چندین دهه اصلاح شده ‌اند و امروزه یکی از بهترین درمان ‌های مورد مطالعه در پزشکی مدرن هستند. این عمل ها با ایجاد برش های کوچک و با استفاده از تکنیک های جراحی کم تهاجمی (جراحی لاپاراسکوپی و روباتیک) انجام می شوند. پیشرفت ‌های به دست آمده به بیماران اجازه می ‌دهد تا تجربه ی کلی بهتری همراه با درد کمتر، عوارض جانبی کمتر، اقامت کوتاه‌ تر در بیمارستان و بهبودی سریع ‌تر داشته باشند. جراحی های چاقی بسیار ایمن هستند و میزان عوارض آن ها کمتر از عمل های معمولی مانند برداشتن کیسه ی صفرا، هیسترکتومی و تعویض مفصل ران است.

جراحی چاقی

هدف از انجام این عمل های جراحی، اصلاح معده و روده برای درمان چاقی و بیماری های مرتبط با آن است. این عمل ها می توانند معده را کوچک تر کنند و همچنین بخشی از روده را دور بزنند. این کار منجر به مصرف غذای کمتر می شود و نحوه ی جذب غذا برای تأمین انرژی توسط بدن را نیز تغییر می دهد . در نتیجه باعث کاهش گرسنگی و افزایش میزان سیری می شود. این جراحی ها توانایی بدن برای رسیدن به وزن مناسب را بهبود می بخشند.

عمل های رایج تایید شده توسط انجمن آمریکایی جراحی متابولیک و چاقی در ادامه ی این مقاله فهرست شده و توضیحاتی در رابطه با آنها داده شده است. هر جراحی مزایا و معایب بالقوه و خاص خود را به دنبال دارد.

جراحی چاقی چند نوع است؟

انواع روش های جراحی چاقی عبارت است از:

 • جراحی اسلیو معده یا گاسترکتومی
 • عمل بای پس معده Roux-en-Y
 • باندینگ یا بند معده ی قابل تنظیم
 • عمل انحراف بیلیوپانکراس با سوئیچ اثنی عشر
 • آناستوموز منفرد دئودنو-ایلئال بای پس با اسلیو گاسترکتومی
انواع جراح چاقی

 جراح چاقی شما سابقه ی سلامتی شما را بررسی می کند و با شما همکاری می کند تا بهترین روش جراحی را برای شما تعیین کند.

برای دیدن فیلم های بیشتر کلیک کنید.

عمل اسلیو معده یا گاسترکتومی

این روش از انواع جراحی چاقی کم تهاجمی ترین روش است، اسلیو معده به منظور کوچک کردن معده انجام می شود که در طی آن می توان، تا 80 درصد اضافه وزن افرادی که چاقی بیش از اندازه دارند را کاهش داد.

عمل اسلیو معده یا گاسترکتومی

در این روش معده از اندام های اطراف خود آزاد می شود. و از منگنه های جراحی برای حذف 80 درصد از معده استفاده می شود و معده بسیار کوچکتر می شود. این عمل کمتر از 2 ساعت انجام می شود.

توضیحات دکتر میترا معنوی را در این راستا گوش دهید

روش انجام جراحی اسلیو معده یا گاسترکتومی

مرحله 1

ایجاد برش

در این مرحله جراح پس از بیهوش کردن بیمار، برش هایی به اندازه 1 الی 2 سانتی متر در سطح شکم آن ایجاد می کند.

ورود دستگاه لاپاراسکوپی و برش معده

در این مرحله پس از آماده کردن برش های ایجاد شده برای ورود دستگاه، دوربین لاپاراسکوپ وارد بدن بیمار می شود تا جراح بتواند کاملا بر شرایط جراحی اشراف داشته باشد. پس از وارد شدن دستگاه انجام فعالیت های لازم مانند برش معده و خارج کردن معده برش خورده از داخل شکم، شروع می شود.

مرحله 2
مرحله 3

کارهای پایانی

در آخر کار، قسمتی از معده که باقی مانده، منگنه می شود و دستگاه لاپاراسکوپ از داخل شکم خارج می شود.

این کار چگونه به درمان چاقی کمک می کند؟

معده ی جدید، غذا و مایعات کمتری را در خود نگه می دارد و به کاهش مقدار غذا و کالری مصرفی کمک می کند. این جراحی با برداشتن بخشی از معده که بیشتر “هورمون گرسنگی” را تولید می کند، بر متابولیسم فرد تأثیر می گذارد. گرسنگی را کاهش می‌ دهد، سیری را افزایش می‌ دهد و به بدن اجازه می ‌دهد تا وزن سالم و همچنین کنترل قند خون را حفظ کند. ماهیت ساده ی این عمل، به دلیل نداشتن عوارض احتمالی ناشی از جراحی بر روی روده ی کوچک، بسیار ایمن است.

اسلیو معده چه عوارض و مزایایی را به همراه دارد؟

 • این روش علاوه بر اینکه موجب کاهش اشتها و احساس گرسنگی می شود، به صورتی تقریبی اغلب بیماری های مرتبط با چاقی را درمان می کند.
 • اسلیو معده با لاپاراسکوپی انجام می شود به همین خاطر با کمترین میزان عوارض  وکم ترین میزان جای زخم مواجه است، که سبب می شود دوره نقاهت بسیار کوتاهی داشته باشد.
 • یکی از سالم ترین و سریع ترین روش های کاهش وزن است.

بای پس معده Roux-en-Y

جراحی چاقی بای پس معده که قبلا roux-en-Y نامیده می شد، رایج ترین عمل از انواع جراحی چاقی انجام شده است. مهمترین مزیت جراحی بای پس معده، علاوه بر کاهش وزن موفقیت آمیز، توانایی آن در بهبود و از بین بردن بیماری های پزشکی مرتبط با چاقی (در بیش از 90 درصد از بیماران تحت عمل) است. دیابت، فشار خون بالا و سایر مشکلات پزشکی در اغلب بیماران درمان می شوند.

<…تفاوت جراحی بای پس و اسلیو معده…>

بای پس معده Roux-en-Y

بای پس معده، هم یک روش محدود کننده و هم یک روش سوء جذب است. بخش محدود کننده این روش ایجاد کیسه معده کوچک با یک خروجی کوچک است. بخش سوء جذب این روش شامل بریدن و سپس مرتب کردن مجدد روده کوچک است.

توضیحات دکتر میترا معنوی را در این راستا گوش دهید

روش و مراحل انجام جراحی بای پس

مرحله 1

ایجاد برش

در این مرحله جراح یک برش در کاردیا (محل اتصال معده به مری) تا دور معده ایجاد می کند که این امر سبب می شود معده به دو بخش تقسیم شود. پس از آن جراح، برای جلوگیری از نشستی با استفاده از نوعی منگنه بافتی این بخش ها را می دوزد.

دور زدن معده

ابتدا معده در قسمت بالایی به کیسه ای کوچکتر تبدیل می شود که به اندازه ی یک تخم مرغ است. در واقع در این روش قسمت بزرگتر معده دور زده می شود و این بخش دیگر غذا را ذخیره یا هضم نمی کند. در این عمل بخش زیادی از معده از مسیر گوارش خارج می شود و غذا تنها حجم بسیار کمی از معده را اشغال می کند.

مرحله 2
مرحله 3

اتصال معده کوچک به روده

  طی  این مرحله از جراحی چاقی بای پس معده، بخشی از روده کوچک به نام ژژونوم به سمت بالا کشیده می شود تا مستقیماً به کیسه کوچک معده متصل شود. به دنبال اتصال روده به کیسه معده، روده شبیه به شکل حرف Y ایجاد می شود.

 در نهایت اسیدهای معده و آنزیم های گوارشی از معده دور زده و قسمت اول روده ی کوچک، با غذایی که خورده شده مخلوط می شود.

این کار چگونه به درمان چاقی کمک می کند؟

بای پس معده به روش های مختلفی عمل می کند. مانند بسیاری از روش‌های جراحی چاقی، در این روش هم کیسه ی معده تازه ایجاد شده، کوچک‌ تر است و غذای کمتری را می‌ تواند در خود نگه دارد، که به این معنی است که کالری کمتری مصرف می ‌شود. علاوه بر این، غذا با قسمت اول روده کوچک تماس پیدا نمی کند و این باعث کاهش جذب می شود.

لازم به ذکر است همراه با انتخاب غذایی مناسب، بیماران باید از مصرف محصولات دخانیاتی و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن و ناپروکسن نیز خودداری کنند.

بای پس معده چه عوارض و مزایایی را به همراه دارد؟

 • تغییر دوره غذایی از طریق دستگاه گوارش تأثیر عمیقی در کاهش گرسنگی، افزایش سیری و حفظ وزن متعادل دارد.
 • تأثیرات بر هورمون ‌ها و سلامت متابولیک، اغلب منجر به بهبود دیابت بزرگسالان حتی قبل از کاهش وزن می‌ شود.
 • این عمل همچنین به بیماران مبتلا به ریفلاکس (سوزش سر دل) کمک می کند و اغلب علائم آن به سرعت بهبود می یابند.
 • عوارض این روش در مقایسه با عوارض اسلیو معده بیشتر است
 • ممکن است موجب از بین رفتن برخی ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامین b12، آهن، کلسیم و… شود.
 • نیاز به رعایت همیشگی رژیم غذایی و مکمل های معدنی دارد.

جراحی باندینگ یا بند معده ی قابل تنظیم

بند معده ی قابل تنظیم، دستگاهی ساخته شده از سیلیکون است که در اطراف قسمت بالایی معده قرار می گیرد تا میزان غذای مصرفی فرد را محدود کند. این روش از سال 2001 در ایالات متحده در دسترس بوده است. تأثیر این جراحی چاقی، بر بیماری های مرتبط با چاقی و کاهش وزن طولانی مدت کمتر از سایر روش ها است. بنابراین استفاده از آن در دهه ی گذشته کاهش یافته است.

<…بالون معده، یک روش برای جراحی چاقی…>

جراحی باندینگ یا بند معده ی قابل تنظیم

توضیحات دکتر میترا معنوی را در این راستا گوش دهید

روش انجام جراحی باندینگ یا بند معده ی قابل تنظیم

مرحله 1

ایجاد برش

در این مرحله از انجام این جراحی، جراح پس از بیهوش شدن بیمار چند برش کوچک بر روی محل مورد نظر ایجاد می کند.

قرار دادن حلقه

جراح، پس از ایجاد برش، اقدام به قرار دادن یک حلقه که اغلب از جنس سیلیکون است در قسمت بالایی معده می کند. این حلقه میزان غذای ورودی به معده را کنترل می‎کند تا مواد غذایی به اندازه معین وارد آن شود.

مرحله 2
مرحله 3

ریختن مایع و بخیه زدن

در این مرحله جراح، یک مایع مخصوص به حلقه تزریق می‎ کند و با آن میزان تنگی و یا گشادی حلقه را تعیین می کند. در آخر نیز پزشک برش‎های ایجاد شده را با بخیه می زند.

این کار چگونه به درمان چاقی کمک می کند؟

احساس پُری و سیری، به اندازه ی دهانه بین کیسه و بقیه قسمت های معده بستگی دارد. اندازه دهانه ی این بند را می توان با تزریق مایع از طریق پورت زیر پوست تنظیم کرد. غذا به طور معمول از معده عبور می کند، اما حجم غذا با کوچکتر شدن دهانه ی این باند محدود می شود. این روش جراحی چاقی در برابر دیابت نوع 2 کمتر موفق است و تأثیرات کمی بر متابولیسم دارد.

باندینگ  چه عوارض و مزایایی را به همراه دارد؟

 • کمترین میزان دستکاری بر روی دستگاه گوارش را دارد.
 • مدت زمان انجام این عمل کوتاهتر نسبت به سایر اعمال جراحی ها است.
 • در این روش به دلیل آنکه حلقه در معده گذاشته می شود امکان آسیب به جدار معده، ایجاد عفونت، پاره شدن پمپ، جابجا شدن حلقه وجود دارد
 • باندینگ از نظر میزان کاهش وزن ضعیف تر از روش های دیگر است.

جراحی انحراف بیلیوپانکراس با سوئیچ اثنی عشر

انحراف بیلیوپانکراس با سوئیچ اثنی عشر که به اختصار BPD-DS نیز نامیده می شود یکی از انواع جراحی چاقی است که، با ایجاد یک کیسه معده ی لوله ای شکل و شبیه به گاسترکتومی آغاز می شود. این روش مشابه اسلیو معده است که در آن قسمت بیشتری از روده ی کوچک استفاده نمی شود، این جراحی شامل دو روش جداگانه است. اولین روش مشابه جراحی اسلیو معده است. روش جراحی دوم، روده کوچک را به دو قسمت تقسیم می‌کند. در این روش غذا بیشتر روده کوچک را دور می‌زند.

جراحی انحراف بیلیوپانکراس با سوئیچ اثنی عشر

 در این روش پس از اصلاح معده، قسمت اولیه ی روده ی کوچک از معده جدا می شود. سپس قسمتی از روده کوچک بالا آورده و به خروجی معده تازه ایجاد شده متصل می شود، به طوری که وقتی بیمار غذا می خورد، غذا از معده ی جدید عبور کرده و به قسمت آخر روده ی کوچک می رود.

توضیحات دکتر میترا معنوی را در این راستا گوش دهید

این کار چگونه به درمان چاقی کمک می کند؟

معده ی کوچکتر که به شکل موز است به بیماران اجازه می دهد غذای کمتری بخورند. جریان غذا تقریباً 75 درصد از روده ی کوچک را دور می زند، که بیشتر از هر روش رایجی مورد تایید است. این کار منجر به کاهش قابل توجهی در جذب کالری و مواد مغذی می شود. بیماران پس از جراحی باید از مکمل های ویتامین و مواد معدنی استفاده کنند. روش BPD-DS حتی بیشتر از بای پس معده و اسلیو گاسترکتومی، بر هورمون های روده تأثیر می گذارد به گونه ای که گرسنگی را کاهش می دهد، سیری را افزایش می دهد و کنترل قند خون را بهبود می بخشد.جراحی چاقی به روش BPD-DS به عنوان موثرترین عمل متابولیک تایید شده برای درمان دیابت نوع 2 در نظر گرفته می شود.

جراحی آناستوموز منفرد دئودنو-ایلئال بای پس با اسلیو گاسترکتومی

بای پس آناستوموز اثنی عشر-ایلئوال با اسلیو گاسترکتومی، که به آن SADI-S نیز گفته می شود، جدیدترین روش از انواع جراحی چاقی است که توسط انجمن جراحی متابولیک و چاقی آمریکا تایید شده است. در حالی که این روش مشابه روش BPD-DS است، اما SADI-S  ساده تر است و زمان کمتری برای انجام آن نیاز است زیرا تنها یک اتصال روده در این روش جراحی وجود دارد.

جراحی آناستوموز منفرد دئودنو-ایلئال بای پس با اسلیو گاسترکتومی

توضیحات دکتر میترا معنوی را در این راستا گوش دهید

روش جراحی آناستوموز منفرد دئودنو-ایلئال بای پس با اسلیو گاسترکتومی

مرحله 1

بیهوشی و ایجاد برش

جراح پس از بیهوش کردن بیمار، برش هایی را در محل مورد نظر ایجاد می کند

ایجاد معده لوله ای شکل

این عمل مانند گاسترکتومی اسلیو شروع می شود و معده لوله ای شکل کوچکتری ایجاد می شود.

مرحله 2
مرحله 3

اتصال معده به روده

قسمت اول روده ی کوچک درست بعد از معده تقسیم می شود. اندازه ی مشخصی از انتهای روده اندازه گیری می شود و سپس به معده متصل می شود. این تنها اتصال روده ای است که در این روش جراحی چاقی انجام می شود.

این کار چگونه به درمان چاقی کمک می کند؟

هنگامی که بیمار غذا می خورد، غذا از کیسه ی معده ی جدید مستقیماً به قسمت دوم روده کوچک می رود. سپس غذا با شیره های گوارشی قسمت ابتدایی روده ی کوچک مخلوط می شود. این امر موجب جذب کافی ویتامین ها و مواد معدنی برای حفظ سطوح سالم تغذیه ای می شود. این جراحی باعث کاهش وزن مناسب همراه با گرسنگی کمتر، سیری بیشتر، کنترل قند خون و بهبود دیابت می شود.

مشاوره آنلاین دکتر میترا معنوی

مزایای عمل چاقی

این جراحی ها عموما علاوه بر کاهش وزن، حذف چربی های اضافه، بالا بردن اعتماد به نفس، بهتر شدن اندام دارای مزیت های دیگری نیز است که میزان مزایای حاصل از عمل ‎های کاهش وزن به روش انجام آن بسیار بستگی دارد.

پیشگیری، کنترل و یا درمان برخی بیماری هایی چون مشکلات قلبی عروقی، فشار خون بالا، آپنه، خواب شدید، دیابت نوع ۲، آرتروز و بیماری های مفصلی و… از بین رفتن درد زانو و کمر، درمان تنگی نفس و احساس خفگی در خواب یا همان آپنه خواب از دیگر مزایایی است که ای جراحی ها به همراه دارند.

مزایای جراحی چاقی

<…توضیحاتی در رابطه با بارداری بعد از جراحی چاقی…>

عوارض جراحی چاقی

انواع جراحی های چاقی می توانند عوارض های گوناگونی به همراه داشته باشند برخی از این عوارض طبیعی و معمول هستند مانند احساس درد، تورم، کبودی و.. اما برخی از عوارض دیگر رایج و برخی دیگر خطرناک و جدی هستند که شامل موارد زیر می شود:

یبوست

 • سندرم دامپینگ
 • سنگ کیسه صفرا
 • عفونت رحم
 • افتادگی پوست

برخی از عوارض جدی تر:

 • خونریزی در مدفوع
 • لخته شدن خون در ریه ها

چه کسانی کاندیدای مناسب جراحی چاقی هستند؟

به طور کلی افراد زیر عموما کاندیدا مناسب جراحی چاقی هستند:

 • افرادی که شاخص توده بدنی بالای 40 دارند.
 • کسانی که شاخص توده بدنی بالای 35 همراه با بیماری های شدید مرتبط با چاقی دارند.
 • اشخاصی که سلامت عمومی آن ها به خاطر چاقی به خطر افتاده است.
کاندیدای مناسب جراحی چاقی

چه کسانی کاندیدای مناسب برای جراحی چاقی نمی باشند؟

به طور کلی افراد زیر عموما کاندیدا مناسب جراحی چاقی نیستند:

کاندیدای نا مناسب جراحی چاقی
 • کسانی که از سلامت جسمانی بسیار پایینی برخوردار هستند و یا دارای بیماری خاصی هستند.
 • افرادی که دخانیات و مشروبات الکلی زیادی مصرف می کنند و قدر به کنترل آن نیستند.
 • اشخاصی که شاخص توده بدنی کمتر از 35 دارند.

آیا شما کاندید مناسبی برای انجام جراحی چاقی می باشید؟

آیا با ورزش و رژیم غذایی می توانید وزنتان را به حد دلخواه کاهش دهید؟

آیا به خاطر اضافه وزن دچار برخی بیماری ها مانند دیابت و مشکلات قلبی هستید؟

آیا شاخص توده بدنی شما بالاتر از 40 است؟

آیا شما دارای اضافه وزن هستید؟

برای دیدن نتایج شماره تماس را وارد نمایید.

Your score is

0%

مراقبت های قبل از عمل

 • در صورتی که از داروهای ضد انعقاد خون نظیر : آسپرین ، پلاویکس ، وارفارین و.. استفاده میکنید طبق نظر پزشک معالج می بایست حداقل از یک هفته قبل از عمل قطع شوند.
 • بانوانی که داروهای ضد بارداری مصرف می کنند حداقل از یک ماه قبل از عمل بایستی دیگر مصرف نکنند.
 • در صورتی که مصرف کننده چای سبز هستید توصسه می شود از یک هفته قبل از جراحی دیگر مصرف نکنید.
 • اگر داروهای فشارخون، کنترل دیابت، چربی خون، تیروئید و داروهای قلبی مصرف می کنید  تا شب قبل از عمل طبق دستور قبلی استفاده کنید. و توصیه می شود مابقی داروهای مصرفی را حتما به جراح اطلاع دهید .
 • کسانی که دچار میکروب معده دارند بسته به میزان شدت آن از 5 روز تا دو هفته باید درمان دارو قرار بگیرند.
 • 1 ماه تا 6 هفته قبل از عمل توصیه می شود از خوردن مشروبات الکلی و استعمال دخانیات پرهیز نمایید.
 • شب قبل از عمل حتما غذای سبک میل شود.
 • از 11 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید.
 • انجام آزمایشات قبل از جراحی چاقی

مراقبت های بعد از عمل

 • مصرف به موقع و منظم دارو هایی که جراح تجویز کرده است.
 • توصیه می شود تا یک سال بعد از جراحی باردار نشوید و از روش های جلوگیری مناسب و مطمئن در طی این دوره استفاده نمایید.
 • تا 1 ماه بعد از عمل مسکن ها را تحت نظارت و تجویز پزشک مصرف کنید.
 • رعایت رژیم غذایی بعد از جراحی چاقی از مهم ترین اقدامات بعد از جراحی است.
 • بعد از ترخیص از بیمارستان به مدت دو هفته فقط و فقط مایعات مصرف نمایید.

تفاوت ابدومینوپلاستی و جراحی چاقی

نتایج حاصل از عمل چاقی

از آن جایی که روش های گوناگونی برای انجام این جراحی وجود دارد، می تواند نتایج بسیار متفاوتی را نیز به همراه داشته باشد. جراحی چاقی بسته به نوع جراحی که انجام می شود، دارای دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت می باشد. به طوری که عموما روش های باندینگ و بالون معده کوتاه مدت است و در صورت پشیمانی و یا… قابل خروج از معده هستند. در طرف دیگر نتیج حاصل از اسلیو معده و بای پس معدی و.. دائمی است و نمی ‎تواند پس از انجام جراحی اقدام به از بین بردن نتایج آن نمود.

نتایج حاصل از عمل چاقی

میزان ماندگاری نتایج جراحی چاقی به عوامل مختلفی مثل نحوه انجام جراحی، پزشک معالج، رعایت نکات ضروری قبل و بعد از جراحی توسط بیمار و… بستگی دارد. به عبارتی دیگر اگر جراح بی تجربه باشد و یا بیمار مراقبت های بعد از جراحی را رعایت نکند ممکن است نتیجه رضایت بخشی را به همراه نداشته باشد.

 انجام عمل چاقی با چه هزینه ای صورت می گیرد؟

هزینه این جراحی را از آنجایی که به عوامل متعددی بستگی دارد، نمیتوان پیش از معاینه بیمار توسط پزشک مبلغ آن را مشخص کرد. اما باید آگاه باشد که هزینه‎ جراحی چاقی تهران ممکن است اندکی گران باشد.

هزینه جراحی چاقی

فاکتور هایی که بر میزان هزینه این جراحی ها تاثیر ذار است شامل: شرایط بیمار، دستمزد پزشک، زمان بستری در بیمارستان، هزینه های بیمارستان، روش انجام جراحی، میزان چاقی بیمار و… می شود.

همانطور که پیش از این گفته شد این عمل می توان به درمان بیماری نیز بپردازد بنابراین  در صورتی که طبق نظر پزشک انجام این دست جراحی ‎ها برای بیمار مفید و حائز اهمیت باشد فرد می‎تواند به کمک شرکت بیمه هزینه ‎های آن را پرداخت نماید که در این صورت میزان هزینه ها تا حد قابل توجهی برای فرد کاهش می یابد. اما در صورتی که این جراحی صرفا برای کاهش وزن صورت گیرد، شامل تخفیف های بیمه نمی شود.

انتخاب جراح چاقی مناسب

یکی از مهم ترین اقداماتی که بعد از تصمیم گیری جهت اقدام به انجام جراحی باید انجام داد، انتخاب بهترین جراح چاقی است. یک جراح چاقی با تجربه می تواند با معاینه شما و انتخاب مناسب ترین روش جراحی و با انجام جراحی به بهترین نحو ممکن، تا حدودی از ایجاد خیلی از عوارض های جانبی پیشگیری کند.

کسب بهترین نتیجه از انجام این جراحی در گرو انتخاب یک جراح حرفه ای است. بنابراین ضروری است در این انتخاب بسیار حساسیت و دقت به کار برده شود. برای انتخاب یک جراح مناسب جهت انجام جراحی چاقی باید به معیارهایی چون تجربه، دقت بالا، مهارت، مدارک پزشکی معتبر، تبحر و… توجه شود.

همچنین می توانید با پرس و جو از اطرافیان، مراجعه حضوری به کلینیک، مشاوره های تلفنی، شبکه های اجتماعی و… اقدام به انتخاب یک جراح خوب و با تجربه کنید.

چرا دکتر میترا معنوی بهترین جراح چاقی در تهران است؟

دکتر میترا معنوی دارای فلوشیپ فوق تخصصی لاپاروسکوپی پیشرفته و چاقی است که در انجام جراحی های چاقی مهارت و تجربه کافی را دارند و در انجمن هایی نظیر: انجمن بین المللی جراحان چاقی آمریکا، انجمن بین المللی IFSO، انجمن جراحان ایران عضو می باشد.

دکتر میترا معنوی علاوه بر داشتن تجربه بالا و مدارک پزشکی معتبر دارای اخلاق خوب و احساس مسئولیت هستند. که می توانید با انجام مشاوره آنلاین با ایشان به پاسخ سوالاتتان برسید.

دکتر میترا معنوی

برای مشاوره با دکتر میترا معنوی می‌توانید فرم زیر را پر کرده تا در سریع ترین زمان با شما تماس بگیریم.

سوالات متداول

برای دریافت مشاوره آنلاین فرم زیر را پر نمایید.

نام ونام خانوادگی
شماره تماس
پیام
پیام با موفقیت ثبت شد
ثبت پیام ناموق بود لطفا مجدد تلاش فرمایید

اشتراک گذاری مقاله

مقالات مرتبط

6 پاسخ
  1. انتخاب نوع عمل در مشاوره قبل از جراحی با توصیه های جراح و نظر شخص صورت می گیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جراحی چاقی
Picture of دکتر میترا معنوی
دکتر میترا معنوی

فلوشیپ فوق تخصصی لاپاروسکوپی پیشرفته و چاقی

خدمات دکتر میترا معنوی

لاپاراسکوپی

جراحی چاقی

سرطان معده

سرطان روده

رسانه های اجتماعی

دکتر میترا معنوی

فلوشیپ فوق تخصصی لاپاروسکوپی پیشرفته و چاقی

عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی آمریکا
عضو انجمن بین المللی IFSO
عضو انجمن جراحان ایران